plc زیمنس کنترل کالا

در نمایندگی زیمنس وقتی سیستم در حال کار است بروز برخی اشکالات می‌تواند منجر به توقف CPU و بالطبع توقف فرآیند تحت کنترل گردد. بدیهی است در این حالت چراغ‌های فالت روی CPU روشن می‌گردد ولی از آنجا که این اشکالات بسیار متنوع هستند نمی‌توان حدس زد که چه مشکلی ممکن است پیش آمده باشد. در این وضعیت بدون اینکه بر اساس حدسیات کاری انجام شود یا شرایط سیستم به هم بخورد لازم است قبل از هر اقدامی توسط کامپیوتر که برنامه STEP7 روی آن نصب شده به PLC متصل شد و محتویات بافر CPU را مشاهده کرد.

این سری از plcها توانایی کنترل ماشین آلات الکتریکی و مکانیکی متنوع را دارد. این کار توسط برنامه های منطقی برنامه‌ریزی شده توسط مهندسین PLC و اتوماسیون صنعتی صورت میگیرد. PLC به عنوان یکی از مهمترین قطعات و کنترلرهای صنعتی در ایران و دنیا شناخته می شود. به طوریکه همینک جزء جدانشدنی بخشهای صنعتی و فرآیندهای اتوماسیون صنعتی شناخته می شود. اما برای درک بهتر اینکه plc چیست و چه کاربردهایی در صنعت دارد پیشنهاد میکنیم به منوی بالای سایت و بخش مفاهیم اولیه نگاهی بیندازید. کنترلرهای s در پنج مدل CPU1215C , CPU1214C , CPU1212C , قیمت plc CPU1211C و CPU1217C ارائه شده اند.

ترتیب نصب ماژول ها در PLC زیمنس:

لازم به ذکر است پی ال سی های رک برای پروژه های بزرگ بهترین گزینه انتخاب می باشند. اغلب مدل های اولیه ، بسیار مقرون به صرفه هستند و برای ایجاد کار های نه چندان عظیم ، مناسب می باشند. کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها ، اغلب از این مدل استفاده می کنند.

پی ال سی SIMATIC S7-300 یکی از معروف ترین و پیشرفته ترین PLC های کمپانی زیمنس است که در واقع یک سطح بالاتر از سایر PLC هایی است که تا به الان به معرفی آن ها پرداختیم. سی پی یو های ایمن در برابر خطا یا Fail safe در پروژه های نیاز به ایمنی و حساسیت بالا کاربرد دارند و در مدل های CPU 1215FC, CPU 1214FC, CPU 1212FC موجود می باشند. CPU 1211C ساده ترین عضو این خانواده است که 10 عدد ورودی خروجی بر روی خود دارد و قابلیت پذیرش ورودی خروجی توسط کارت های سیگنال ماژول را ندارد اما قابلیت نصب یک عدد سیگنال برد بر روی CPU دارا می باشد. تولید پی ال سی های S7-200 در تاریخ 1 اکتبر 2017 متوقف شد و رسما جای خود را به S داد.

البته plc هم از نظر کاربری هم از نظر نرم افزار و سخت افزار، مانند کامپیوتر دسکتاپ اداری و خانگی نیستند. این کنترلرها ورودی و سایر مقادیر متغیر را دریافت و کنترل می کنند، سپس با توجه به برنامه ای که به آن داده شده است تصمیم می گیرد چه نوع خروجی داشته باشد. این خروجی برای عملی شدن یک فرایند یا خودکار کردن یک دستگاه، توسط plc کنترل می شود. از پرکاربردترین برندهای پی ال سی، plc زیمنس است که دارای مدل های گوناگونی می باشد. در واقع سری SIMATIC S7-300 را می‌توان با حداکثر 32 ماژول در فضای بسته و بدون فن به کار گرفت. لوگو زیمنس پی ال سی با طراحی کمپکت است که استفاده آسانی داشته و قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد.

  • این مجموعه با سابقه 15 ساله خود در انجام و اجرای پروژه های اتوماسیون صنعتی آماده خدمت رسانی به مهندسین برق و کارفرمایان صنعت برق می باشد.
  • اما اگر شما از فروشندگان غیر معتبر plc های زیمنس را خریداری نمایید هزینه بالاتری برای خرید پرداخت خواهید کرد و همچنین گارانتی محصول را نمی توانید دریافت نمایید.
  • اتوماسیون صنعتی زیمنس دارای ماژول تابعی می باشد که عملیات ویژه را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.
  • قابلیت پشتیبانی از کارت های سخت افزاری مختلف از ویژگی های PLC های ماژولار است.

جهت یاد آوری ذکر می‌شود که اطلاعات DIAGNOSTIC BUFFER در پنجره MODULE INFORMATION قابل دسترس است. بر اساس تعداد ورودی خروجی ها و ماژول های دیجیتال و آنالوگ، پشتیبانی از خروجی های سرعت بالا، شبکه های ارتباطی و… طبقه بندی می شوند. ایرانی شناخته می شود البته شاید بتوان گفت به همان کیفیت پی ال سی اصلی دلتا نباشد ، اما حدود 80 درصد کارایی را میتوان از آن گرفت که در بیشتر مواقع برای انجام یک اتوماسیون معمولی مناسب است. نسبت به سری 300 ارزان تر تمام می شود و قابلیت توسعه دادن و افزودن برخی ماژول ها به آن وجود دارد. این پی ال سی برای کاربردهای معمولی و ساده، بسیار خوب جواب می دهد. این مدل plc ها در انواع مدل های گوناگون در هر دو نوع compact و modular تولید شده اند.

راهنمای کاربری فارسی کالیبراتور جریان حلقه فلوک مدل fluke 707

plc زیمنس کنترل کالا

علاوه بر این باید بیان کنیم که plc مشخصه بسیار زیادی دارد و پرکارترین آن تعداد شمارنده و تعداد رله های کمکی و سرعت اجرای دستورات و تعداد ورودی خروجی دیجیتال و آنالوگ است. پی ال سی رک نمونه ای از انواع پی ال سی زیمنس به شمار می رود که طریقه عملکرد آن همچون پی ال سی های از نوع ماژولار است. تفاوت عمده RAK PLC با پی ال سی ماژولار، اتصال تجهیزات به ماژول مرکزی و نصب به شکل عمودی می باشد. پی ال سی برند زیمنس برای اینکه بتوانند جایگاه و نقش خود را در صنعت با موفقیت انجام دهند باید طراحی و پیکربندی مهندسی شده را طی کنند.

ضمن اینکه plc از نظر کاربری ، نرم افزار و سخت افزار، مانند کامپیوتر دسکتاپ اداری و خانگی نمی باشند. در واقع کنترلرها ورودی و سایر مقادیر متغیر را دریافت و زیر نظر گرفته و بررسی می نمایند و بعد با توجه به برنامه ای که به آن داده شده است برای نوع خروجی آن تصمیم می گیرد. این خروجی برای عملی شدن یک فرایند یا خودکار کردن یک دستگاه، به وسیله پی ال سی برند زیمنس کنترل می گردد. پی ال سی ها ، با توجه به سیستم برنامه نویسی ساده و کنترل آسان واحد های مختلف یک صنعت ، نقش بسیار حیاتی را در صنایع مختلف ایفا می کنند. کارایی پی ال سی زیمنس در صنایع به قدری بالا می باشد ، که بزرگترین تولیدکنندگان نیز به ضرورت استفاده از آن ، تاکید دارند. Plc را می توان در حوزه های سیستم کنترل و صنایع مختلفی به کار برد و همچنین به عنوان کامپیوتر های دیجیتال برای اهداف خاص نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

توسط لاله هلندی

لاله هلندی