گل رز؛ از معرفی انواع آن تا کاشت و نگهداری | atisflower

در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی انواع گل رزهلندی و بررسی هرکدام از آن بپردازیم. (نام علمی Rosa gallica) رز گالیکا که گاهاً به آن رز فرانسوی هم می‌گویند، یک ویژگی خاصی دارد و آن بزرگ بودن قطر گل هایش است. این رز بسیار زیبا بوده و در رنگ های صورتی، قرمز و بنفش موجود است. قبل از قرار دادن قلمه ی گل رز در سیب زمینی، می توانید تمامی برگ های قلمه را از آن جدا کرده و یا در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید چندین برگ را در بالای ساقه برای زیبایی گیاه حفظ نمایید.

خرید عمده گل رز هلندی شاخه بریده، با بهترین قیمت و کیفیت!!

با طی شدن مراحل قبلی می بایست غلاف را به مجله خبری گل و گیاه آتیس بررسی کنید تا آثاری از هجوم آفات و بیماری ها بر روی آن نباشد. 14_ در مذهب غربی، گل رز یکی از سه گل ذکر شده در انجیل است. رز درختچه ای از دیگر واریته های رز باغی جدید، مقاومت بالایی داشته و به طور کلی نگهداری از آن آسان است. رز انگلیسی به بیماری های قارچی مقاوم است و اغلب واریته های آن دارای رایحه ای دلپذیر هستند. رز فلوریبوندا برای سطح های زیر کشت بسیار بزرگ ایده آل می باشد. برخی از واریته های رز مذکور دارای عطر و برخی دیگر فاقد بو هستند.

انواع گل رز

اکثر رزهای فلوریبوندا بزرگ در شیراز رزهای چای هیبریدی هستند. این گل رز دارای ساقه های بلند با یک گل رز در هر ساقه است – عالی در باغ و عالی در گلدان. رزهای چای ترکیبی دارای گل‌های کلاسیک با مرکز برجسته و مارپیچ‌هایی از گلبرگ‌های اطراف مرکز هستند.

http://dekoram.irگل رز رنگ های متفاوتی دارد مثل رنگ سفید ، صورتی ، آبی و قرمز که رنگ قرمز آن پرطرفدار ترین آن است . گل رز یکی از محبوب ترین گل هاست که بوی بسیار خوشایندی دارد. گل رز انواع مختلفی داشته و در رنگ های قرمز و آبی و زرد و سیاه در بازار به فروش می رسد.

گل رز دارای گونه‌های بسیار زیادی می‌باشد؛ این گل از نظر فرم، رنگ، زیبایی و عطر جزو بهترین و زیباترین گل‌های دنیا است، که اصولا به صورت بوته ای کشت و جزو گروه این گیاهان دسته بندی می‌شود. با پیشرفت باغبانی و پرورش گیاه به صورت مدرن امکان کاشت و نگهداری گل رز در گلدان فراهم گردید. علاوه بر اینکه باید اصولی باشد، تقریبا دو ماه طول می کشد، تا قلمه‌های این گیاه ریشه بزند. اما نحوه کاشت و نگهداری گل رز در گلدان فقط وابسته به قلمه گیری نیست، بلکه نیازمند نگهداری و ایجاد شرایط محیطی مناسب است. البته یکی از زیباترین انواع گل رز ،گل رز هلندیاست .این گل، گلبرگ های مخملی تیره و شکوفه های بزرگی دارد و انواع آن شامل رنگ زرد،قرمز،صورتی،سفید، طلایی است. قطعا یک دسته گل رز هلندی صورتی یا سبد گل هدیه که ترکیبی از گل رز هلندی هفت رنگ می باشد، هر سلیقه ای را راضی می کند.

  • روش های تهیه بذر انواع گل رزدر مرحله بعد درست در زمانی که غلاف ها آماده باز شدن هستند، باید آنها را جدا کرده و روی یک سطح صاف و تمیز قرار داد تا خشک شوند.
  • در یک مقاله کامل به شما نحوه نگهداری گل رز را کامل توضیح دادیم که حتما مطالعه کنید.
  • اگر گل رز شما در ابتدا ساقه بسیار ضخیمی داشت، می توانید ساقه را به سه یا چهار قسمت تقسیم نمایید.
  • به علاوه جوانه های بدون گل قدرت کمتری دارند بنابراین، ذخیره کافی برای ریشه زایی ندارند.

توسط لاله هلندی

لاله هلندی