نقد فیلم Escape Room اتاق فرار زومجی | allescape

افراد بالای ۱۶ سال می‌توانند در ماجراهای این اتاق فرار شرکت کنند. اتاق فرار خانه اشباح یکی از ترسناک‌ترین اتاق‌ فرارهای تهران است که اگر دوست دارید ترشح آدرنالین را در بدن خود افزایش دهید، می‌توانید به آن مراجعه کنید. البته به‌ازای این مبلغ بیشتر، زمان و امکانات بیشتری در طول بازی در اختیار شما قرار داده شده است. داستان بازی از این قرار است که بیماری طاعون جهش‌یافته و تمام شهر را فرا گرفته است. در این میان مراکز زیادی برای ایزوله شهر ایجاد شده که مبتلایان را به آن‌ها منتقل می‌کنند. شما و دوستانتان درحالی‌که هیچ نشانی از این بیماری ندارید دیشب دستگیر شده‌اید و متوجه می‌شوید که این مرکز برای تست واکسن‌های جدید خود روی افراد سالم آن‌ها را آزمایش می‌کنند.

آیا اتاق فرار بازی آنلاین هم دارد؟

اکثر منتقدین این فیلم رو طنزی بر سر اختلاف عمیق سیاسی بین چپ و راست آمریكایی می دونن. بیشتر تنش های این فیلم از این واقعیت ناشی میشه که شپارد توی یه موقعیت خیلی روتین گیر افتاده اما به دلیل خطر مرگ، نمی تونه از این جعبه‌ی کوچیک خارج شه. دولت تصمیم گرفته در مورد این تحقیق کنه که بشر برای بقا دست به چه کارهایی می زنه. با چالش های تعیین شده با یه محدودیت زمانی، داوطلبای این تست بی رحمانه باید همدیگه رو بکشن، وگرنه با عواقب سهمگین اتاق روبرو میشن. توی یه اتاق عجیب، یه نفر به همراه یه کامپیوتر خاص، زندانی شده. ما با ادامۀ فیلم فلش بک هایی از گذشتۀ این شخص می بینیم و پازل ذهنی ما در مورد ماجرا کم کم کامل تر میشه.

کارت بازی زیر خاکی (Zirkhaki)

میزان ترس بازی، ۸۰ درصد و میزان سختی نیز ۷۰ درصد Escape Room گزارش شده است. در ادامه این مقاله می‌خواهیم چند تا از اتاق فرارهای تهران را برای شما معرفی کنیم که اکثرا در ژانر ترسناک و معمایی است. اگر قبلا در این اتاق‌ها بازی کرده‌اید حتما تجربه‌تان را برای ما و بقیه خواننده‌ها تعریف کنید. البته در مرحله بعد مطالعه نقد بازی و نظرات کاربران و حتی بازدید از تیزر و پوستر و مطالعه پیش سناریو بازی میتواند در انتخاب صحیح بازی به شما کمک شایانی کند. اتاق فرار یا همان Escape Room (اسکیپ روم) بازی بسیار هیجان انگیزی برگرفته از بازی های کامپیوتری است. اتاق فرار یک بازی گروهی است و نیاز به Team Work برای حل به موقع و مناسب معماها دارد.

  • دکتر ریچارد که اسیرتان کرده، شما را مجبور می‌کند به سفر بروید و ژن پدربزرگ او را از ادگین پس بگیرید.
  • در این اتاق فرار خبری از تم و دکوراسیون‌های خاصی نیست و داستان خیلی مهیجی در آن وجود ندارد، اما معماهای بسیار متفاوت و دشواری دارد.
  • این‌که فکر کنید بازی اتاق فرار تنها یک بازی سرگرم‌کننده برای کودکان و نوجوانان و جوانان است و کاربرد دیگری ندارد، درست نیست.
  • اتاق فرار دژاوو یا Dejavu-Escaperoon از اتاق فرارهای خوب شهر تهران است.
حتی پایان بندی فیلم هم خیلی قابل قبول نیست و نمی تونه انتظارات رو برآورده کنه. فیلم محفظۀ بی‌نهایت محصول آمریکاست و توسط “تراویس میلوی” نویسندگی و کارگردانی شده. این فیلم می تونه انتخاب خوب و مهیجی برای طرفدارای اتاق فرار و البته ژانر علمی‌ تخیلی باشه. گیم مستریا مدیر بازی نقش بسیار زیادی در انتقال حس هیجان در اتاق فرار دارد ونقش گیم مستر در اتاق فراراینقدر زیاد است که این شخص اگر کاربلد باشد میتواند یک سناریو معمولی را برای شما جذاب و هیجان انگیز کند.

زمانی که شما وارد آسانسور می‌شود تا به طبقه انتخاب‌شده برسید، آسانسور با مشکل فنی مواجه می‌شود و شما باید مشکل آن را حل کنید. مهم‌ترین چیزی که به‌محض شروع توجه شما را به خودش جلب می‌کند، فضای بسیار نوستالژی با وسایل و موسیقی خاص این محیط است که مانند سفر در زمان است و شما را به دهه چهل تهران و خاطرات آن می‌برد. تقریبا اغلب مردم جهان با داستان‌ها و ماجراهای شرلوک هولمز آشنا هستند و سبک سناریوی این اتاق فرار هم به همین شکل است.

نقشه فرار 2: جهنم (Escape Plan 2: Hades

نقد فیلم Escape Room اتاق فرار زومجی | allescape

توسط لاله هلندی

لاله هلندی