معرفی انواع کلاهک دودکش پشت بام

برای جلوگیری از ورود باران به داخل دودکش، ما به سادگی یک کلاهک باران و طوق چشمک زن و طوفان نصب می کنیم تا از قسمت سقف که در آن دودکش نفوذ می کند محافظت شود. تاج دودکش بالای دودکش را می پوشاند تا از آن در برابر عوامل محافظت کند. تاج مایل باید یک شیب رو به پایین ایجاد کند که امکان خروج آب را فراهم کند. این قسمت از دودکش از ورود آب به دودکش جلوگیری می کند، اما از ساییدگی و پارگی سنگ تراشی نیز جلوگیری می کند. دودکش شما دارای یک آستر سفالی در داخل دودکش است که از سنگ تراشی در برابر گرمای ایجاد شده توسط شومینه شما محافظت می کند و باید از ورود باران به داخل دودکش جلوگیری کند. ساختمان‌های موجود در شمال کشور به شدت در معرض باد، بارش و رطوبت بالا هستند؛ از این رو بهتر است از کلاهک‌های دودکش از جنس بتون یا استیل استفاده کنند.

کلاهک دودکش پره‌ای چهارگوش

کلاهک ژاپنی بر روی دیوار و همچنین نمای ساختمان قابل استفاده میباشد. بطور کلی کلاهک اچ بهتر از کلاهک تکی است و برای وسایل گازسوز با نرخ حرارتی بالا مثل موتورخانه ها استفاده از کلاهک H الزامی است. برای استفاده از هر نوع کلاهک در هر محیطی، باید از متخصصین مربوطه مشاوره گرفت تا کلیه کارهای موردنظر با دقت بالا صورت پذیرد و هیچ نوع مشکلی چه ازنظر ایمنی و چه ازنظر هزینه برای افراد به وجود نیاید. که مجموعه تهویه نو خدمات گسترده و خوبی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و هدفشان جلب رضایت صددرصدی آنان بوده است. از نکات بارز در نصب این کلاهک این است که این کلاهک را حداقل ۶۰ سانتیمتر بالاتر از سطح بام نصب و تعبیه نمود. چون مغازه ابزار فروشی دارم، به تعداد بالا کلاهک اچ می‌خوام، دفتر تو پاکدشت هم دارید یا فقط در عباس آباد هستید.

البته لازم به ذکر است استفاده از تبدیل برای بزرگتر کردن قطر لوله مشکلی نخواهد داشت. کلاهک کلبه ای با انواع ورق از جمله روغنی، سیاه، گالوانیزه، رنگی و حتی استیل قابل ساخت می باشد. یکی از قدیمی‌ترین اشکال کلاهک دودکش، کلاهک دودکش به زبان چینی است. از آنجایی که شناسایی این کلاهک دودکش نشان می دهد که ظاهر و ساختار این درپوش دودکش از نوع اچ لاتین است که توسط پایه ای که به این اچ متصل است به کلاهک دودکش منتقل می شود و از آنجا به داخل لوله تخلیه می شود. تمامی بخش های این کلاهک دودکش کروی و استوانه ای بوده و از 4 قطعه کروی تشکیل شده است که به اصطلاح می توان آنها را به صورت جمعی به هم وصل کرد و درست در قلب کرونری مونتاژ کرد.

دیدگاه دربارهٔ «کلاهک دودکش H»

کلاهک گِرد را نیز می‌توان از ورق گالوانیزه، سیاه، روغنی، رنگی و ورق استیل تولید نمود. کلاهک گِرد را نیز دقیقاً می‌توان از ورق‌هایی با ضخامت ورق کلاهک چهارگوش بصورت سفارشی تولید نمود. اشکال متداولی از کلاهک دودکش وجود دارد که در ایران بیشتر از کلاهک های H شکل استفاده می شود. همچنین به علت داشتن سطوح صاف، همچنان محل مناسبی برای لانه سازی پرندگان می باشند. از سوی دیگر مقاومت کمی در برابر شرایط جوی داشته و معمولاً پس از مدتی دچار اعوجاج و تغییر رنگ می شوند.

اندازه و ضخامت درپوش های دودکش طرح زبان چینی ممکن است با تکیه بر نیاز و خواسته خرید کلاهک دودکش کارفرما اصلاح شود. چه قطر لوله اصلی سیستم دودکش کوچکتر باشد، ضخامت درپوش ممکن است بسیار کمتر باشد. در حال حاضر، کلاهک دودکش به زبان چینی ممکن است به وفور در پشت بام ساختمان های مختلف، همراه با ساختمان های تجاری، مسکونی و محل کار دیده شود. در واقع نصب غیر استاندارد و غیر اصولی دودکش باعث می شود که دود به خوبی خارج نشود. نصب دودکش از پنجره ساختمان یا دیواره های جانبی و همچنین دودکش هایی که ارتفاع آنها از بام ساختمان کمتر است و غیر اصولی خارج شدن دودکش، از موارد غیر استاندارد نصب دودکش است که گاها با سردی دودکش خود را نشان می دهند.

ساختار این کلاهک به شکل حرف لاتین H است و به دو شکل با کاربردهای مختلف طراحی می‌شود. فلاشینگ دودکش نوعی چشمک زن سقفی است که درزگیر ضد آب ایجاد می کند تا دودکش و سقف شما را از آسیب و نفوذ آب محافظت کند. از طرفی دودکش استیل تک جداره و دوجداره برای سیستم‌های پکیج حیاتی بوده و در انتقال گازها و تنظیم اکسیژن جهت احتراق بسیار موثر است. یکطرفه ، دوطرفه، سه طرفه، چهارطرفه، چندوجهی، قناس یا فارسی بر، L شکل وکلاهک کلبه ای گرد.

  • از کلاهک دودکش پره‌ای برای تخلیه موتورخانه‌ها، شومینه، هود، آبگرمکن و بخاری‌های گازی یا نفتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • فلاشینگ دودکش نوعی چشمک زن سقفی است که درزگیر ضد آب ایجاد می کند تا دودکش و سقف شما را از آسیب و نفوذ آب محافظت کند.
  • کلاه های چهارگوش که سطح مقطعی به شکل مربع دارند معمولا برای موتورخانه ها، شومینه ها یا بخاری های گازی مورد استفاده قرار می گیرند.
  • اگرچه یک دودکش بدون درپوش دودکش کار می کند، بهتر است که یک دودکش داشته باشید.
در صورت ایجاد پرسش جدید آن را در بخش نظرات همین مطلب درج نموده و در سریع‌ترین زمان ممکن به جواب مناسب خود دست یابید. کلاهک ها با جلوگیری از آسیب دید لوله‌های دودکش به افزایش عمر مفید آنها کمک می کنند. در نتیجه می توان اینطور گفت که وجود کلاهک از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد.

معرفی انواع کلاهک دودکش پشت بام

توسط لاله هلندی

لاله هلندی