معایب سقف کاذب کناف و مشکلات اجرایی اون سلام ساختمان

در این مقاله به طور کامل از مزایای سقف کاذب کناف و معایب سقف کاذب کناف صحبت کردیم. همچنین راهکارهایی برای رفع مشکلات احتمالی شما ارائه دادیم. تایل ها هم مانند پنل ها روی زیرساخت نصب می شوند ولی شیوه نصب آن ها وزنی است و پیچ نمی شوند. تایل ها هم انواع ضد رطوبت، ضد حریق، عایق صدا و مقاوم در برابر آب دارند.

در مورد رنگ نور، بهتر است از ترکیب نور زرد و سفید استفاده قیمت کناف سقف شود. نور زرد به تنهایی باعث تیره به نظر رسیدن دیوارها و کوچک‌تر نشان دادن پذیرایی می‌شود. نور سفید سالن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد اما فضایی سرد، کسل‌کننده و یکنواخت ایجاد می‌کند.

  • دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرای نادرست مرحله زیرساخت اشاره کرد.
  • اکثر سقف هه و دیوار های کاذب کناف قابلیت اجرای انواع عایق ها را در پشت خود دارند.
  • سقف کاذب کناف مشبک اما از شبکه سازه های سپری تی شکل و تایل های گچی ساخته می شود.
  • تصفیه هوا، گاردکس و همچنین تایل های معدنی و گچی نیز در بین این قطعات قرار می گیرند.
  • سپس پنل های پیش ساخته با جنس های مختلف مانند چوب، پی وی سی، گچ و… به روی ان نصب می شوند و در نهایت نورپردازی برای زیبا سازی و نورگیری فضا اجرا می شود.
تایل های مورد استفاده در سقف کاذب متحرک شامل تایل های پی وی سی، آکوستیک، فلزی، گچی و انواع طلق می باشند. این نوع سقف ثابت از یک زیرساز سبک معلق از جنس گالوانیزه با مقاطع ناودانی شکل می باشد که پنل های گچی یک لایه یا دو لایه با پیچ بر روی آن نصب می شود. درزهای بین پنل های نصب شده با بتونه پوشانده می شوند و حاصل کار یک سقف یکپارچه بدون هیچ درز و شکافی می باشد. امکان نصب چراغ های تزیینی روکار و توکار و نور مخفی برای افزایش زیبایی این نوع سقف وجود دارد. بدون شک از برترین امتیازات کناف سقف این بوده که از آن به عنوان یک پوشش ضد آب و ضد حریق یاد می شود و از این طریق می تواند ایمنی شما راتا درصد بالایی افزایش دهد. اما با توجه به طرح انتخابی مشتری در محل نصب برش داده میشوند و سپس آماده نصب میشوند.

معایب سقف کاذب کناف و مشکلات اجرایی اون سلام ساختمان استفاده از گچ به عنوان سازه کناف به هیچ عنوان توصیه نمیشود. برای نصب کناف سقف باید الزاماً از سازه F47 کناف و U36 و نبشی L25 مطابق با استاندارد شرکت کناف ایران استفاده کنیم. متأسفانه برخی از افراد برای نصب سیستم کناف از گچ استفاده میکنند که کار بسیار اشتباهی است و در زمان وقوع زلزله جدا شدن گچبرگ کناف از سقف حتمی است که ممکن است منجر به خسارت جانی و مالی خواهد شد. لطفاً در صورتی که از محصولات کناف ایران برای ساختمان خود استفاده میکنید حتماً از نصاب کناف آموزش دیده و نظارت مهندس بهره ببرید.

یکی از راهکارهای ساده این است که هنگام بستن قرارداد تمام جزئیات کار نصب سقف کناف در آن ذکر شود. در نهایت باید بر تمام مراحل اعم از جنس کناف استفاده شده و مراحل اجرای کار نظارت داشته باشید. برای نصب کناف سقف متحرک یا مشبک معمولا از تایل ها 60 در 60 سانتی متری استفاده می کنند. برای این کار ابتدا مانند اجرای پانل ها، پایه های نگهدارنده به سقف پیچ می شوند و پروفیل ها با گیره به این پایه های نگهدارنده متصل می شوند. اگر نگران کثیف کاری هستید باید بگویم که کناف کاری یکی از تمیزترین روش های تزیین سقف است و تمام مراحل نصب و اجرای آن با پیچ صورت می گیرد. در ابتدا پایه های نگهدارنده به سقف و بالای دیوار پیچ می شوند سپس پروفیل های فولادی (پروفیل گالوانیزه) با گیره به پایه های نگه دارند متصل می شوند.

نظرات کاربران

اگرچه استفاده از کناف مزایا و معایب خود را دارد، اما مزایای استفاده از سقف‌ ها و دیوارهای کناف از معایب آن به‌ مراتب بیشتر است. به‌ همین دلیل است که امروزه علاوه‌ بر خانه‌ها در فضاهای مسکونی و ادارای نیز از کناف‌ها بسیار استفاده می‌شود. در این مقاله، شما با سقف کناف به همراه ویژگی‌ها و مزایای آن آشنا می‌شوید.

مدل کناف کاری سقف

لذا توصیه می شود از این سازه های آماده استفاده کنید و در این امر کار را به بهترین افراد و گروه ساخت و ساز بسپارید. شرکت کناف در سال 1932 توسط برادران کناف در آلمان تاسیس شد. پس از گذشت چند سال این شرکت اقدام به ارائه نوع جدیدی از سقف کاذب پرداخت که نصبی آسان، انعطاف پذیری طرح و شکل و زیبایی ظاهری بسیاری داشت. این نوع سقف کاذب به سرعت راه خود را میان جوامع باز کرد و مورد پسند همگان واقع شد. پس از آن در بسیاری از مناطق مانند ایران از طریق نمایندگی های این شرکت، این نوع سقف عرضه شد.

فروش اجناس سقف کاذب

توسط لاله هلندی

لاله هلندی