با این روش ها شاخه های رز را به مدت طولانی نگهداری کنید!! | atisflower

هر کدام از این گل ها بین 30 تا 40 گلبرگ دارند و زمانی که در دمای متوسطی قرار گیرد، رنگ طلایی آن بیش تر خودنمایی می کند. رایحه و عطر خاص رز مدال طلا آن را به بهترین نوع گل رز تبدیل کرده است. این رز که به صورت یک بوته مدال طلا می باشد بدون خار بوده و ارتفاع آن نیز تا 90 سانتی متر می رسد. برای پرورش گل رز مدال طلا بهتر است که آن را در مقابل آفتاب قرار داده و در فصل های زمستان و بهار نیز هرس کنید تا در تابستان به طور کامل شکوفا گردد.

گل قاشقی، این علف زیبای آفریقایی را بهتر بشناسید

کاشتن گل رز هلندی از مواردی است که نیاز به حرفه و تجربه دارد و بعد از کاشتن گل رز هلندی باید مراقبت های لازم جهت نگهداری و رشد این گل زیبا در نظر گرفته شود. گل رز هلندی با نام علمی Rosa hybrida یکی از گونه های گل های رز می باشد. گل های رز و همچنین گل رز هلندی در مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این گل دارای مصارف درمانی نیز بوده و به همین دلیل اسانس آن جزو گران ترین اسانس ها در دنیا می باشد. از این رو کاشتن گل رز هلندی یکی از کارهای مهم در دنیا می باشد. در این مقاله با معرفی گل رز به صورت کامل شروع می کنیم و با انواع گل رز، رنگ های گوناگون، خواص، مصارف بی نظیر، معانی و نماد های این گل شگفت آور، آشنا خواهیم شد.

پروانه برگ‌خوار Cacoccia Rosana

خاک شنی برای آن مناسب نمی باشد و همچنین نباید در خاک های آهکی رشد پیدا کنند. به صورت سالیانه هرس کردن شاخه و برگ های اضافی گیاه یک عمل ضروری و مفید برای رشد و مراقبت از گل های رز است. هرس کردن افزون بر ایجاد فرم و ظاهر مناسب به حذف شاخه‌های بیمار، بدشکل و آفت زده می انجامد و از طرف دیگر هم باعث رشد بیشتر و افزایش تعداد شاخه های جوان و جدید می شود. و همچنین به ورود بهتر نور و هوا به لا به لای بوته کمک می کند.

http://dekoram.ir

و اما در یونان باستان هم گل رز نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و جزیره رودس با نام رز نام گذاری شده است. بهتر است بدانید که استفاده از سنگ ریزه ها و کمپوست می‌تواند به رشد گل شما در گلدان کمک نماید. 3_ برش های هرس بوته را همیشه به صورت اریب و کج به حالتی که سندان قیچی در قسمتی که حذف خواهد شد قرار گرفته باشد، برش باید زاویه دار و از بالاترین نقطه شیب روی جوانه باشد تا رطوبت از قسمت چشم خارج شود.

  • آثار نامطلوب این بیماری شامل ازبین‌رفتن شکل ظاهری گیاه، عدم رشد و شکوفایی غنچه‌ها و گل‌ها و خشک‌شدن گیاه هستند.
  • گل های رز به طور کلی متعلق به خوانواده گل سرخیان هستند که انواع بسیار متنوعی دارند اما از گذشته تا الان رنگ سرخ آن ها نسبت به دیگر رنگ های آن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
  • همانطور که از اسمش مشخص است از این گل می توان در منزل هم نگهداری کرد.
  • گل رز بالغ بر ۱۵۰ گونه و هزاران هیبرید دارد و همین امر باعث شده تا بتوان رز را در هر رنگ و مدلی یافت.

با گذشت زمان و شش مجله خبری گل و گیاه آتیسی شدن جوانه ها می بایست گیاه را به ظرف و یا گلدان دائمی منتقل کنید. هر سه روز یکبار، خاک محیط کشت را از سمت بالا توسط آب مرطوب نمایید. برای انجام این کار می توانید از شیشه شورها استفاده کرده و محیط کشت را مرطوب نمایید. سپس بذرها را توسط مخلوط خاک پوشانده ( یعنی مابقی فضای گلدان ) و هرگز اجازه ندهید که عمق کاشت بذر عمیق باشد.

توسط لاله هلندی

لاله هلندی