آشنایی با 2 نژاد پرفروش گل رز + روش نگه‌داری بلومی | atisflower

تنوع گل رز وحشی در ایران بسیار زیاد است که در ادامه دو نمونه از آنها را بررسی می کنیم. رز های وحشی دارای رشد زیاد، مقاوم و کم توقع هستند و به مراقبت و نگهداری کمی نیاز دارند. این گل را در روستای حاوالاتی ترکیه می­توانید یافت کنید اما متاسفانه داره نسلش منقرض میشه! ۳- هر هفته یک بار به میزان لازم به اندازه یک قاشق غذاخوری نمک منیزیم روی خاک خود بریزید و سپس آبیاری کنید تا نمک به درون خاک نفوذ کند. بعد از برداشت گلها يا به انبار سرد منتقل مي شوند و يا بلافاصله به بازارهاي نزديك حمل مي شوند در صورت انتقال به انبار سرد در دماي 0 تا 10 درجه سانتيگراد (بمدت 1 تا 2 روز) قرار داده مي شوند.

گل رز بسیار به نور علاقه مند است، و جزو گیاهان نور پسند به شمار می‌آید. دما هم موردی است که تنظیم آن در رشد بهتر گل رز تاثیر دارد. این گل ها علاوه بر رزهای خودرو شامل رزهایی می‌شوند که خاصیت چهار فصل بودن یا تکرار گلدهی را دارا هستند. از جمله مهمترین آنها عبارتند از رز دورگه پرپچوال، رز بوربون که از ترکیب طبیعی گل گلاب و رز چینی به وجود آمده و رز اگلندتریا که ویژگی آن معطر بودن برگ آن است. گل رز در زبان فارسی تاجیکستان، گل صدبرگ، از تیره گل سرخ است که نزدیک به 150 گونه از آن در جهان وجود دارد و هر ساله صدها نوع جدید نیز به این مجموعه افزوده می‌شود. این گل عمدتاً بومی مناطق معتدل نیمکره شمالی است و در بیشتر بخش های خاورمیانه، اروپا و روسیه به وفور یافت می‌شود.

انواع گل های رز باغی قدیمی به شرح زیر است :

انجام می شود البته در مجله خبری گل و گیاه آتیس نسبتا مرسومی هم کشت به صورت گلدانی بر روی سکوهایی به ارتفاع 60 تا 80 سانتیمتر و در گلدان حاوی مواد بستری به صورت تک بوته یا دو بوته کشت انجام می شود . در هر یک از این روشها مطلوب است گیاه ارتفاع مناسبی برای عمل بندینگ از سطح زمین را داشته باشد. شته‌های گل رز متنوع‌اند اما شایع‌ترین آنها شته رزا ماکروسینومه است. این شته دارای رنگ‌های سبز، صورتی و قرمز است که به طور معمول از قسمت جوان درختچه تغذیه می‌کنند. بدفرم شدن و افتادن غنچه‌ها از نشانه‌های فعالیت این شته است‌. این آفت گل رز با تغذیه از آب برگ سبب خشک‌شدن برگ‌ها می‌شود.

کاشت گل رز در گلدان چگونه است؟

هر گلی نیاز به رسیدی و زحمت شما دارد تا رشد خوبی داشته باشد. این گونه بگوییم که چند برابر گیاهانی از آنها نگه‌داری کردید نیاز به رسیدگی و توجه شما دارد. گل رز هیبرید چای دارای شکوفه های بزرگ و زینتی با ۳۰ تا ۵۰ گلبرگ می باشد که از ساقه های بلند جوانه می زنند و دارای ظاهری منحصر به فرد می باشد. طول ساقه، برگ و گل‌های این گیاهان کوچک است و به یک باره گلهای زیادی می‌دهند.

  • گل رز یکی از زیباترین و محبوب ترین گل هاست که به پادشاه گل ها هم شهرت دارد.
  • بهترین دما برای گل های رز دمایی در حدود 20 تا 25 درجه سانتیگراد می باشد.
  • در دو زمان کاشتن دانه های گل سرخ برای زیاد کردن آن مورد استفاده است.

گل های رز مشکی اصالتاً مربوط به یکی از روستاهای ترکیه است و گل دهی این گل تنها یک بار در عمر می باشد. میوه گل‌سرخ در طول جنگ جهانی دوم به عنوان منبعی برای تهیه ویتامین سی مورد توجه مردم انگلستان قرار گرفت. شربت میوه گل‌سرخ علاوه بر اینکه ۲۰ برابر بیشتر از پرتقال حاوی ویتامین سی است دارای ویتامین آ نیز هست. اگر آنها را در یک مکان خنک در خانه نگه دارید، گل های رز تازه خواهد ماند.

http://dekoram.ir

توسط لاله هلندی

لاله هلندی